hydrolat na przebarwienia

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo użytkowane, bo mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, niemniej jednak i o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.