Utrzymanie w Krakowie

Jednym spośród trudnych problemów w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał poprzez zwiększenie się ilości samochodów na polskich szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli poprawić zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski co zrobił
Inwestycje w komunikacje to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.