odwyk alkoholowy Kraków

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakże nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

alkoholik leczenie Kraków

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być monitorowane przez zespół zawodowców lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, którzy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga również nawiązać dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma trafnego lub też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.